Logo

Plavba na Mallorcu a další Baleárské ostrovy

Baleárské ostrovy jsou perlou západního Středomoří. Naše plavba tentokrát bude kombinací sportovní a poznávací výpravy. Pokud to podmínky dovolí, rádi bychom podnikli přeplavbu z Mallorky (čti „majorky„) na přibližně 50 NM vzdálenou Ibizu (čti „ibisu„)  a zpět. Během týdne prozkoumáme jižní pobřeží Mallorky včetně jejího hlavního města Palma de Mallorca, navštívíme národní park Cabrera rozkládající se na stejnojmenném ostrově jihovýchodně od Mallorky a obeplujeme a navštívíme Ibizu a Formenteru.

SeaTime :: Plavba na Baleárské ostrovy

Baleárské ostrovy (foto JK)

Co všechno na plavbě na Baleárské ostrovy zažijeme?

SeaTime :: Plavba na Baleárské ostrovy

Náhled námořní mapy z aplikace Boating (c) Garmin

Užijeme si sportovní plavbu na plachetnici v podmínkách otevřeného moře v širším okolí ostrovů i v blízkosti jejich  pobřeží. Na Baleárské ostrovy vyplouváme v polovině září, kdy hlavní letní příval turistů už do značné míry polevuje. Čekají nás minimálně dvě delší přeplavby, které budeme nejspíš alespoň z části absolvovat v noci.

Posádka se rozdělí do pravidelných služeb u kormidla a při navigaci. Tu provádíme tradiční technikou bez použití elektronických přístrojů s rýsováním do papírové mapy. Každý si tak vyzkouší všechny důležité činnosti na palubě i v podpalubí, za plavby i v přístavu. Služby jsou ale samozřejmě dobrovolné a kdo se na ně necítí, má možnost se jich neúčastnit. Noc většinou strávíme noc na kotvě někde v zátoce, ale podíváme se také do městských přístavů nebo marín. Vedle jachtingu se budeme snažit využít maximálně dostupný čas k poznávání krás, které tato oblast nabízí na břehu. Vyrazíme i do vnitrozemí ostrovů a to jak pěšky, tak případně pronajatými auty.

Přihlásit se na plavbu ➜

Plavba na Baleárské ostrovy je určena pro

 • všechny jachtaře, kteří hledají zajímavou plavbu v atraktivní a přitom dobře dostupné lokalitě;
 • ty, kteří chtějí objevit nové oblasti a vyzkoušet si třeba delší přeplavby, na které by si netroufli sami;
 • zájemce o manuální navigaci v podmínkách mořské plavby;
 • všechny, kteří se rádi podívají na nová místa a prozkoumají vše, co Baleárské ostrovy nabízejí;
 • milovníky teplého a čistého Středozemního moře (třeba i bez jachtařských zkušeností).

Co je v ceně

 • pronájem lodi
 • služby kapitána
 • doprava kapitána na Baleárské ostrovy a zpět
 • pojištění kauce lodi

Co v ceně není

 • společná pokladna (restaurace, pronájem aut, …)
 • přístavní a kotevní poplatky, nafta spotřebovaná za plavby
 • jídlo a potraviny (posádka společně nakupuje a vaří)
 • náklady na dopravu posádky na Baleárské ostrovy a zpět

Na jaké lodi na Baleárské ostrovy poplujeme?

Na Baleárské ostrovy vyplouváme na dvou čtyřkajutových plachetnicích z maríny v Palma de Mallorca. Lodě nabídnou posádce dostatek místa a komfortu k týdenní plavbě. Jachty mají koupelny s WC a sprchou, elektrickou lednici a plynový sporák s troubou.

Dopravu domlouváme zpravidla společně předem. Na Baleárské ostrovy se z ČR vydáme letecky – na Mallorku je k dispozici velké množství letů z Prahy i dalších letišť v blízkém zahraničí. Letenky si zajištuje každý sám – akce oficiálně začíná až srazem v maríně. Zhruba měsíc před plavbou uspořádáme online meeting posádek s kapitány, kde se na všem společně podrobně domluvíme. Prostor dáme také vašim dotazům na vše, co vás zajímá a co před plavbou potřebujete vědět.

Upozornění

Přesný program a trasa plavby vždy záleží na momentálních meteorologických a dalších podmínkách a na jejich vyhodnocení kapitánem.

Termíny a rezervace