Na všechny naše produkty vám rádi vystavíme dárkový certifikát zabalený v exkluzivním balení v láhvi Více informací
Kondiční / Zdokonalovací

Kondiční plavba v Chorvatsku

Získejte s námi jistotu za kormidlem a ve vedení jachty. Během týdenní plavby si zopakujete a vypilujete přístavní manévry, procvičíme obraty, práci s plachtami a naučíme se pracovat s gennakerem.

13.4 - 20.4.2024 Chorvatsko
Cena plavby:
17 990 Kč
Termíny a přihlášení
jachta_v_marine

Užitečné informace

Nalodění

Na kondiční plavbu vyplouváme z mariny v Biogradu na Moru

 • Nalodění: Sobota 16:00
 • Vylodění: Sobota 9:00

Do mariny se vracíme už v pátek na večer, můžete vyrazit domů nebo na lodi přespat do rána.

Doprava

Každý účastník plavby je zodpovědný za vlastní dopravu do přístavu. Do Chorvatska většinou cestujeme společně auty. Můžete si případně zakoupit letenky na letiště v Zadaru. Před samotnou plavbou uspořádáme společný meeting posádek s kapitány a na všem se podrobně domluvíme.

Průběh plavby

Cílem kondiční plavby je vybudovat ve vás jistotu ve vedení námořní jachty a zlepšit práci plachtami. V úvodu týdne si zopakujeme a vypilujeme přístavní manévry. Následně vyrazíme na dlouhé přeplavby při který potrénujeme trimování plachet a práci s gennakerem. Posádka se během plavby a tréninku přístavních manévrů střídá za kormidlem.

přístavní_menévry

Zaměřeno na přístavní manévry

Jste čerství absolventi praktického kurzu, dlouho jste nebyli na lodi nebo zkrátka ještě nemáte jistotu za kormidlem? Pak přesně pro vás je určena naše týdenní kondiční plavba v Chorvatsku. V jejím průběhu si zopakujeme a vypilujeme techniku přístavních manévrů. Vezmeme to opravdu poctivě. Postupně si projdeme všechny základní manévry - od přistání k molu, najíždění na bóji až po správnou techniku kotvení a vyvázání lodi kotva-břeh. A nebojte, nejedná se o další praktický výcvik k získání průkazu velitel námořní jachty C. Přístavní manévry tentokrát rozšíříme o jejich různé varianty a pokročilé techniky. Naši kapitáni jezdí také jako solo skippeři a tak vás naučí spoustu triků ovládání lodě pouze jednou oosobou!

plachetnice_gennaker.jpg

Trim plachet a gennaker

Abyste se během týdenní kondiční plavby naučili co nejvíce, procvičíme základní práci s plachtami a zaměříme se na jejich trim. Poplujeme na sportovní lodi, kde je radost s plachtemi pracovat. Navíc bude vybavená gennakerem, se kterým se naučíme pracovat.

Plout s gennakerem je krásný pocit. Zatímco ostatní lodě ve slabém větru motorují, my pojedeme s na plný výkon s větrem. Na kondiční plavbě se pod vedením zkušených kapitánů naučíte gennaker vytahovat, bezpečně stahovat a samozřejmě trimovat.

Náklady plavby

Co je součástí ceny:

 • Pronájem lodi
 • Gennaker
 • Služby kapitána
 • Pojištění kauce lodi
 • Pojištění plachet

Co není součástí ceny:

 • Náklady na dopravu posádky do přístavu
 • Jídlo a potraviny
 • Společná pokladna
 • Přístavní a kotevní poplatky
 • Palivo lodi

Na jaké lodi poplujeme?

Sportovní plachetnice Elan 350 Performance

Poplujeme na tříkajutové sportovní plachetnici Elan 350 Performance stop vybavené doplňkovými plachtami. Na každé bude maximálně 5 účastníku a kapitán. Jachta je vybavena koupelnou s WC a sprchou, má velkou lednici a plynový sporák s troubou. Celospírová plachta a velká genoa zajistí dostatek výkonu pro plavbu v téměř jakémkoliv větru. Navíc bude vybavená gennakerem se kterým se naučíte pracovat.

Termíny a přihlášení

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.