Velitel námořní jachty C

Kapitánský průkaz C pro začínající jachtaře je vstupní branou do světa námořního jachtingu. Můžete s ním plout po mořích a ocenách na plachetnici nebo motorové jachtě.

fast-boat-sea-bali-indonesia-aerial-view-luxury-floating-boat-transparent-turquoise

Co tě čeká a nemine?

Získání kapitánského průkazu Velitele námořní jachty C zpravidla začíná účastí na přípravném teoretickém kurzu. Dále je nezbytné absolvovat týdenní praktický výcvik na moři, kde získáte dovednosti potřebné k vedení námořní jachty. Pořadí kurzů ale není pevně dáno a zvolte si jak vyhovuje vám.
1

Teoretický kurz C

Jeho obsahem je vše potřebné pro danou úroveň kapitánského oprávnění. Na moři vás tak nic nezaskočí a i zkoušku hravě zvládnete. Kurzem vás provedou ostřílení kapitáni.

Pro objednání termínu pokračuj na teoretický kurz.

2

Praktický kurz C

Během týdenního praktického kurzu se naučíš vést námořní jachtu. Na jedné lodi je vždy maximálně 5 účastníků. Každý tak má dostatek prostoru si vše vyzkoušet a procvičit. Kurzem tě provedou zkušení námořníci. 

3

Teoretická zkouška

Zkouška z teorie je nezbytným krokem k vydání kapitánského průkazu. Absolvovali jste náš teoretický přípravný kurz? Výborně, pak jste na zkoušku skvěle připraveni.

plachetnice_kurz_seatime_2

Průkaz Velitel námořní jachty C

Kapitánský průkaz Velitel námořní jachty C je ideálním průkazem pro nováčky v oblasti námořního jachtingu. Uznají vám ho všude na světe a po absolvování našich kurzů budete sebejistí kapitáni.

  • Opravňuje vás k vedení námořní jachty na moři nejdále do 20 NM od pobřeží, s maximální délkou lodi 16 m a do rychlosti větru 6 bft
  • Pro vydání kapitánského průkazu musíte absolvovat teoretický kurz, následně složit zkoušku z teorie a absolvovat praktický kurz na moři
  • Vydává se na 10 let, po uplynutí této doby musíte zažádat o prodloužení

Kdo tě kapitánským kurzem povede?

Získáním kapitánského průkazu vás provedou naši zkušení kapitáni. Na moři tráví mnoho času a tak moc dobře vědí o čem mluví a co je důležité.
dominik_harman_kapitan_a_lektor
Dominik Harman Kapitán & Lektor

Dominik je náš nejaktivnější kapitán. Ročně stráví na moři až 30 týdnů. Chorvatsko a Řecko zná jako své vlastní boty a pravidelně vyplouvá do dalších jachtařských destinací.

pavel_kocych_kapitan_a_lektor
Pavel Kocych Kapitán & Lektor

Pavel připravil vlastní metodiku a skripta. Během kurzu vás vtáhne poutavým výkladem do světa jachtingu. Výklad opírá o letité zkušenosti na moři. Jeho meteorologie vás nadchne.

Důležité dokumenty pro vydání kapitánského průkazu

Následující dokumenty jsou potřebné pro vydání průkazu Velitel námořní jachty. Stáhněte si vše potřebné na jednom místě.

Kdo s námi již vyplul?

Hodnocení z první ruky - prohlédněte si recenze a hodnocení od spokojených mořeplavců, kteří absolvovali naše kapitánské kurzy a plavby.

Petr Vacek

Absolvoval jsem kurz na SRC, velmi dobre vedeny, zejmena Pavlem Kocychem, skvele studijni materialy vcetne audio nahravek. Tesim se na budouci zazitky na mori s touhle partou!

Sendy Fiala

Líbilo se mi, jak přednášky vedl Pavel Kocych. Minulý týden jsem absolvoval část týdenní plavby z Mallorky na Ibizu…

Vašek Duda

Účastnil jsem se plavby na Kanárské ostrovy. Služby Seatime hodnotím hodně vysoko

Dominik Záboj

Praktický kurz od SeaTime s kapitánem Pavlem v netradiční lokalitě – Stockholm, Švédsko. Jedním slovem “geniální”!

Miroslav Jindra

U Seatime jsem delal SRC i praxi Cecka a bylo to oboje paradni! Moc diky a tesim se zase nekdy na plavbu.

Michal Ondra

Po praktickém kurzu C jsem absolvoval svoji první plavbu. Posádka je nadšená.

Termíny a přihlášení

Přihlaste se na celý kurz Velitel námořní jachty C, nebo si vyberte pouze jednotlivé položky.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Nejčastější dotazy

Kdy mám jít na zkoušku Velitel námořní jachty?

Na zkoušku doporučujeme vyrazit co nejdříve po absolvování Teoretického kurzu. Budete vše mít v čerstvé paměti. Zkoušky pořádáme max 1-2 týdny po kurzu.

Je lepší absolvovat dříve teoretický nebo praktický kurz?

Pořadí kurzů a zkoušek pro získání průkazu Velitel námořní jachty není nijak stanoveno je tedy na vás jaký postup zvolíte. Termíny si zvolte tak, aby vyhověli vám i vašemu kalendáři. Někteří studenti preferuji nejprve praktický kurz na moři a až pak teoretický kurz, jiní přesně naopak.

Mohu s průkazem Velitel námořní jachty C řídit i motorovou člun / jachtu?

Ano. S průkazem Velitel námořní jachty C můžete vést námořní plachetnici i motorovou loď nebo motorovou jachtu.