Získejte praxi v přílivových vodách a vydejte se námi na přeplavbu kanálu La Manche z francouzské Bretaně do britského jachtařského ráje ostrovů Scilly.
Nalodění
- Nalodění: Pátek od 16:00
- Vylodění: Pátek do 16:00
Přístav: Port des Sablons, St. Malo
Získejte praxi v přílivových vodách a vydejte se námi na přeplavbu kanálu La Manche z francouzské Bretaně do britského jachtařského ráje ostrovů Scilly.
Přístav: Port des Sablons, St. Malo
Každý účastník plavby je zodpovědný za nákup svých vlastních letenek. Doporučujeme zakoupit letenky do Paříže nebo Rennes a následně se do přístavu v St. Malo dopravit francouzským rychlovlakem TGV. Cesta s jedním přestupem v Rennes nezabere více než 2 hodiny. Po skončení plavby doporučujeme prohlídku historického města St. Malo.
Na plavbu přes kanál La Manche vyplouváme z bretaňského přístavu Saint Malo. Nejprve probádáme přilehlé vody a vyčkáme na vhodný vítr pro přeplavbu kanálu La Manche. Následně na ostrovech Scilly strávíme 4 - 5 dní a pak se vydáme na jižní pobřeží Anglie odkud přeplujeme na Normandské ostrovy a zpět do Bretaně. Posádka se během plavby střídá ve hlídkách. Předpokládáme zrhuba ~ 700 NM ve oblasti plavby B.
Vydejte se námi na poctivou oceánskou plavbu na britské ostrovy Scilly! Během 14-denní plavby si maximálně užijete jachting! Probádáme pověstné vody francouzské Bretaně s největším skokem mezi přílivem a odlivem v Evropě. Navíc na lodích umožňující řízené nasedání na dno. Přeplujme přes kanál La Manche na Britské ostrovy Scilly, slavné majáky jako je Bishop Rock a na jižní pobřeží Anglie. Některé pasáže budou i 150NM dlouhé. Vyplouváme z francouzské Bretaně odkud přeplujeme kanál La Manche. Následně probádáme ostrovy Scilly a užijeme si klid a pohodu, které nabízejí. Příliv a odliv na ostrovech dosahuje i 5 m a tak odkrývá kouzelný život na plážích.
Kolem ostrovů proudí teplý Golfský proud a Scilly díky tomu nabízí téměř subtropické podnebí. Písečné pláže a průzračná voda lákají ke koupání. Ostrovy jsou neobjeveným jachtařským rájem a pláže má člověk jen pro sebe. Snadno si najdete kousek, kde nebudete nikým rušeni.
Píše se rok 1707 a britská námořní flotila se vrací ze Španělska. V tehdejší době námořní navigace nebyla taková, jak ji známe dnes. Určit polohu na moři bylo velmi obtížné a odchylka často dosahovala řádu desítek námořních mil. V důsledku špatného počasí a chyby v navigaci se 4 lodě z flotily admirála Shovella potápějí po nárazu na ostrovy Scilly a jejich útesy. Svým životem zde zaplatilo téměř 1 500 námořníků. Jedná se o jednu z největších katastrof britského námořnictva! V důsledku této pohromy vydává britský parlament zákon o Zeměpisné délce a nabízí ohromnou finanční odměnu vynálezci jednoduché a praktické metody pro přesné určení zeměpisné délky na moři. A právě zde se začínají psát dějiny moderní námořní navigace!
Abychom si plně užili vysoký příliv a odliv v Bretani a na Scilly, vydáme se na lodích navržených pro snadné nasednutí na dno. Díky hydraulicky zatahovacímu kýlu a kormidelnímu listu můžeme pohodlně přistát na písečných plážích a mělčinách. Na pláže scillských ostrovů se tak dostaneme suchou nohou, což je zážitek, na který se nezapomíná. Loď je navíc bohatě vybavena doplňkovými plachtami pro různé podmínky plavby.