Oblast plavby B

Plavba přes La Manche na ostrovy Scilly

Získejte praxi v přílivových vodách a vydejte se námi na přeplavbu kanálu La Manche z francouzské Bretaně do britského jachtařského ráje ostrovů Scilly.

24.5 - 6.6.2025 Francie, Anglie
plavba_na_scilly_5

Užitečné informace

Nalodění

Nalodění: Sobota v 16:00

Vylodění: Pátek v 18:00

Pozor jachtu je nutné upustit už v pátek večer, není možné přespat do soboty. Doporučujeme prohlídku historického města St. Malo.

Doprava

Každý účastník plavby je zodpovědný za nákup svých vlastních letenek. Doporučujeme zakoupit letenky do Paříže a následně se do přístavu dopravit francouzským rychlovlakem TGV. Vlak odjíždí přímo z pařížského letiště (CDG) a cesta s jedním přestupem v Rennes nezabere více než 4 hodiny. Po skončení plavby doporučujeme prohlídku historického města St. Malo.

Průběh plavby

Na plavbu přes kanál La Manche vyplouváme z bretaňského přístavu Saint Malo. Nejprve probádáme přilehlé vody a vyčkáme na vhodný vítr pro přeplavbu kanálu La Manche. Na Scillech strávíme 4 - 5 dní a následně se vydáme na jižní pobřeží Anglie, na Normandské ostrovy a zpět do Bretaně. Posádka se během plavby střídá ve hlídkách za kormidlem a vedení lodě. Naplujeme 400 - 700 NM ve  oblasti plavby B.

plavba_na_scilly_14

Ostrovy Scilly, to jsou tropy na jihu Anglie

Vydejte se námi na poctivou oceánskou plavbu na britské ostrovy Scilly! Během 14-denní plavby si maximálně užijete jachting! Probádáme pověstné vody francouzské Bretaně s největším skokem mezi přílivem a odlivem v Evropě. Navíc na lodích umožňující řízené nasedání na dno. Přeplujme přes kanál La Manche na Britské ostrovy Scilly, slavné majáky jako je Bishop Rock a na jižní pobřeží Anglie. Některé pasáže budou i 150NM dlouhé. Vyplouváme z francouzské Bretaně odkud přeplujeme kanál La Manche. Následně probádáme ostrovy Scilly a užijeme si klid a pohodu, které nabízejí. Příliv a odliv na ostrovech dosahuje i 5 m a tak odkrývá kouzelný život na plážích.

Kolem ostrovů proudí teplý Golfský proud a Scilly díky tomu nabízí téměř subtropické podnebí. Písečné pláže a průzračná voda lákají ke koupání. Ostrovy jsou neobjeveným jachtařským rájem a pláže má člověk jen pro sebe. Snadno si najdete kousek, kde nebudete nikým rušeni.

Pro koho je plavba určená?

U nás na palubě je vítán každý, i úplný nováček bez zkušeností s jachtingem. Mezi členy posádky neděláme rozdíly a svůj prostor za kormidlem dostanou všichni rovným dílem

Pro milovníky jachtingu

a magického ticha větrem poháněné jachty.

Pro dobrodruhy

které baví poznávat sice už objevené, ale pro sebe nepoznané končiny

Pro nadšence

do cestování a poznávání nových lidí

Pro kapitány

kteří chtějí nabrat nové zkušenosti a míle do své jachtařské knížky
plavba_na_scilly_9

Katastrofa u Scilly, která dala vznik moderní námořní navigaci!

Píše se rok 1707 a britská námořní flotila se vrací ze Španělska. V tehdejší době námořní navigace nebyla taková, jak ji známe dnes. Určit polohu na moři bylo velmi obtížné a odchylka často dosahovala řádu desítek námořních mil. V důsledku špatného počasí a chyby v navigaci se 4 lodě z flotily admirála Shovella potápějí po nárazu na ostrovy Scilly a jejich útesy. Svým životem zde zaplatilo téměř 1 500 námořníků. Jedná se o jednu z největších katastrof britského námořnictva! V důsledku této pohromy vydává britský parlament zákon o Zeměpisné délce a nabízí ohromnou finanční odměnu vynálezci jednoduché a praktické metody pro přesné určení zeměpisné délky na moři. A právě zde se začínají psát dějiny moderní námořní navigace!

Náklady plavby

Co je součástí ceny:

  • Pronájem lodi
  • Služby kapitána
  • Doprava kapitána do přístavu
  • Pojištění kauce lodi

Co není součástí ceny:

  • Jídlo a potraviny
  • Letenka a náklady na dopravu posádky
  • Společná pokladna
  • Přístavní a kotevní poplatky
  • Palivo pro loď

Na jaké lodi poplujeme?

Plachetnice nasedající na dno

Abychom si užili vysokého přílivu a odlivu v oblasti Bretaně a na Scilly, tak poplujeme na lodích umožňující nasednutí na dno. Na pláže scillských ostrovů tak bude možné vystoupit suchou nohou a to je zážitek na který se nezapomíná.

Termíny a přihlášení

Plavbu plánujeme na červen 2025. Přihlášení bude možné ji brzy.