Meteorologie

Námořní nehody

Poučte se s námi z našich nehod a plujte bezpečně. Nehody na moři jsou díky velkému provozu čím dál tím častější. Projdeme jejich časté příčiny a naučíme se jak se jim vyhnout.

5.9.2024 18:00 - 22:00 Online
nehody_na_moři

Námořní nehody a ztroskotání jsou události, kterých se odjakživa obávají všichni mořeplavci. Čím více jsme na moři, tím větší je šance, že se staneme součástí nějakého neštěstí. Situaci nepomáhá ani stále se zvyšující počet plavidel ve všech jachtařských destinacích. Také máte strach z námořní nehody? A protože neštěstí nechodí po horách, je dobré, být připravený na každou situaci, která nás může na moři potkat..

Naučte se vyhnout nehodám

I my jsme se dostali do hraničních situací, kdy jsme bojovali o záchranu lodi a není nic lepšího, než si z takových situací vzít ponaučení. A právě o tom je naše přednáška. Projdeme si časté příčiny námořních nehod, rozebereme si naše havárie a řekneme si, jak se takovým situacím příště vyhnout. Pokud se něco nepříjemného stalo i vám, rádi si o tom popovídáme a situaci si společně vyhodnotíme.

Často se mezi námořníky říká: “Kdo neztroskotal, není námořník”. Rozhodně to není pravidlo, a úplně s tím nesouhlasíme. Myslíme si, že “Štěstí přeje připraveným”. Proto je dobré rozebrat si nehody, které se již staly a vzít si z nich ponaučení.

Nehody se dějí všem, zkušeným i začínajícím námořníkům. Může je zapříčinit mnoho vlivů. Lidská chyba, porucha nebo počasí. Některým lze předcházet a jiným se prostě nevyhneme. Velkým neštěstím většinou předchází opomíjená drobnost, která se později rozvine v katastrofu.

Nehoda přijde nečekaně, vždy je to stres a panika.

A to mluvíme z vlastní zkušenosti. Vůbec nezáleží, jestli je skipper začátečník nebo mořský vlk. V první chvíli vypukne na palubě panika a v očích posádky se objeví strach. Na skipperovi pak je, aby zachoval chladnou hlavu a učinil správná rozhodnutí.

Během přednášky probereme

  • Jak minimalizovat riziko námořní nehody
  • Nejčastější příčiny námořních nehod
  • Chyby na palubě, které často končí nehodou
  • Naše námořní nehody
    • jak jsme se z nich poučili
  • Jak se zachovat jako kapitán, když se dostaneme do krizové situace
  • Když bude chuť a čas, rozebereme si i vaše námořní nehody

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.