Logo

Za kormidlem s jistotou

Připlouváte do mariny, zátoky či k městskému molu s obavami ze závěrečného přistávacího manévru? Během vaší příští plavby už nebudete. Připravili jsme pro vás speciální přednášku zaměřenou na techniku manévrování a přistávání. Přístavní manévry a vedení lodi v úzkých uličkách marin jsou odjakživa noční můrou všech začínajících jachtařů. Buďte od teď za kormidlem s jistotou, a to nejen v přístavu, díky naší praktické přednášce. Nikdo si přece nechce plavbu zkazit nehodou při závěrečném přístavním manévru.

Přihlásit se na přednášku ➜

Za kormidlem s jistotou :: Přístavní manévry v maríněPřednáška se věnuje především technikám přístavních manévrů. Různým variantám přistání se budeme věnovat krok za krokem. Povíme si jak správně manévry provést a přizpůsobíme je různým podmínkám. Řekneme si, jak udělat z větru pomocníka, nikoliv záškodníka. Vysvětlíme si, co je to prop wash a prop walk a jak je využívat. Naučíme se techniku správného vyvázání lodě. Neopomeneme ani přistávání na bóji a techniku kotvení.

Ano, souhlasíme, techniku přístavních manévrů je vhodné trénovat za kormidlem přímo u mola nebo v přístavu. Bohužel naše luhy a háje nesousedí s žádným pobřežím a za mořem je potřeba cestovat. Věřte ale, že po absolvování naší přednášky budete mít skvělé znalosti přistávání s lodí v různých situacích a vaše další manévry skvěle zvládnete! Vše, co si na přednášce řekneme, si můžete prakticky vyzkoušet i na našich kondičních plavbách v Chorvatsku.

Během přednášky „Za kormidlem s jistotou“ se naučíte

 • Kterých pět uzlů musí znát každý správný jachtař
 • Co je to prop wash a prop walk a jak je využívat
 • Jak z větru při přístavním manévru udělat místo nepřítele pomocníka
 • Správné techniky přístavních manévrů
  • Techniku zajíždění lodí zádí / bokem / přídí k molu
  • Techniku odplouvání od mola
  • Přizpůsobit manévr aktuální meteo situaci, především větru a proudům
  • Správnou techniku vyvázání lodi

Klíčové informace

Délka přednášky: 4 hodiny
Přednáška je vysílaná živě pomocí online streamovací platformy.
Účastníci mají k dispozici záznam přednášky
Každý účastník od nás dostane certifikát

Lektor: Pavel Kocych

Za kormidlem s jistotou :: Pavel Kocych

Lektorem přednášky „Za kormidlem s jistotou“ je Pavel Kocych, držitel nejvyššího českého námořního dokladu A – velitel jachty oceánské plavby a RYA Coastal Skipper. Dlouhodobě působí jako instruktor námořního jachtingu. Rád vede teoretické i praktické kurzy. Ve svém portfoliu má řadu oblíbených jachtařských přednášek.

S mořeplavbou začal v osmdesátých letech ve vodách Baltského moře se svým otcem. Ve své jachtařské knížce má zapsáno tisíce námořních mil a jen těžko budeme hledat vody, po kterých se ještě neplavil.

Za ta léta co pluji jsem se naučil žít v souladu s mořem.

Termíny a přihlášení na přednášku

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.