Potápění

Nádechové potápění pro jachtaře

Na kurzu se naučíte bezpečně potápět do hloubek, které vás samotné překvapí. Snadno tak vyprostíte zaseklou kotvu nebo vylovíte ztracené předměty. Povedou vás zkušení instruktoři freedivingu.

6.5.2024 09:00 - 13:00 8 Praha
Potápění pro jachtaře v moři

Informace o kurzu

Ve spolupráci s nejlepšími českými freedivery jsme pro jachtaře připravili kurz zaměřený na základy nádechového potápění a freedivingu. Je speciálně upravený pro potřeby jachtařů. Po jeho absolvování budete mít potřebné znalosti a dovednosti pro provedení bezpečného ponoru na nádech do hloubek, ve kterých běžně kotvíme.

Kurz potápění pro jachtaře je určený pro všechny, kdo začínají se šnorchlováním a nádechovým potápěním (freedivingem) a chtějí objevovat krásy podvodního světa. Na kurzu máme k dispozici kotvu, kterou během praktické části umístíme na dno bazénu. Uchazeči si přímo vyzkouší, jaké to je s ní manipulovat pod vodou.

Během kurzu se naučíte

 • prodloužit svůj čas pod vodou
 • vyrovnávat tlak v uších
 • dýchat před ponorem a po ponoru
 • efektivně pohybovat pod vodou
 • snadno a elegantně se zanořit pod hladinu
 • bezpečnostní pravidla nádechového potápění
 • vyprostit kotvu v osmi metrech hloubky
 • bezpečně pracovat pod lodí

Jak kurz potápění probíhá?

Kurz probíhá podle výukových standardů mezinárodní asociace AIDA a je metodicky rozdělen do dvou lekcí. Začínáme teoretickou lekcí na suchu a na ni navazuje praktický výcvik ve vodě.

Na souši si povíme důležité informace k bezpečnosti. Popíšeme si změny probíhající v lidském těle při ponoru. Vysvětlíme si techniku ponoru a vyrovnání tlaku v uších. Zmíníme časté chyby při nádechovém potápění.

Praktická část probíhá v bazénu a potápěčské jámě s hloubkou 8 metrů. V bezpečné, čisté vodě se vše naučíte pod stálým dozorem zkušeného instruktora.

 • Malé tréninkové skupiny, maximálně 8 účastníků na jeden termín
 • Zkušení instruktoři potápění
 • Trénujeme v kontrolovaných podmínkách potápěčské jámy Divers Direct v Aquapalace Praha v Čestlicích
 • Možnost zapůjčit si potápěčské vybavení v rámci kurzu zdarma
 • Pod vodou si vyzkoušíme reálnou práci s kotvou

Absolvováním tohoto kurzu se stanete součástí skvělé komunity freediverů a na pokročilých kurzech můžete své dovednosti dále rozvíjet.

Rodinný freediving pro jachtaře

Chcete kurz absolvovat v klidu jen se svou rodinou nebo přáteli? Přesně pro tyto případy nabízíme rodinné individuální kurz. Bazén a instruktor jen pro vás

Nemáme stanovenou dolní věkovou hranici, ale je nutné aby děti uměly plavat (tzn. dokážou v pohodě samostatně v kuse uplavat alespoň 25 m do dálky). Za děti zodpovídají jejich rodiče po celou dobu trvání kurzu.

Termín kurzu je potřeba domluvit s dostatečným předstihem. Zarezervujeme pro vás celý bazén, aby tam nebyl nikdo další. Chcete kurz absolvovat o víkendu? Pak je potřeba domluva alespoň 2 měsíce předem. Pokud vám nevadí i všední dny, je dobré začít domlouvat termín kurzu minimálně 2-3 týdny předem.

Potřebné vybavení na kurz

Potřebným vybavením pro tento kurz potápění jsou potápěčská maska, šnorchl. Rádi vám ho zapůjčíme přímo na místě a v rámci kurzu zdarma. Pokud ale máte své vlastní, vezměte si ho určitě s sebou! S instruktorem můžete také konzultovat výběr správného vybavení přesně pro vaše potřeby.

Potápíme se ve vodě o teplotě 25 stupňů. Pro zimomřivé je k zapůjčení také neopren.

Přihlášení na kurz

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.