Oblast plavby B

Plavba z Holandska na Fríské ostrovy

Vyplujte s námi do specifických wattových moři a na Fríské ostrovy. Záliv Severního moře je velmi zajímavým jachtařským revírem s výraznými slapovými jevy a krásnou přírodní lokalitou.

12.7 - 19.7.2024 Holandsko, Německo
Cena plavby:
17 990 Kč
Termíny a přihlášení
Pohled na přístav z plavby na Fríské ostrovy

Užitečné inforace

Nalodění

Vyplouváme z mariny Lemmer v Holandsku 

  • Nalodění: Pátek 12.7.2024 v 15:00
  • Vylodění: Pátek 19.7.2024 v 15:00

Nalodění / vylodění probíhá netradičně již v pátek odpoledne. Po ukončení plavby není možné na lodi přespat do sobotního rána.

Doprava

Do Holandska zpravidla vyrážíme auty – posádka se před plavbou domluví na společné dopravě. Zhruba měsíc před plavbou uspořádáme online meeting posádek s kapitány, kde se na všem společně podrobně domluvíme. Samozřejmě můžete cestovat i letadlem do Amsterdamu a následně se do mariny dopravit MHD nebo taxíkem.

Průběh plavby

Těšte se můžete na denní přeplavby od 30 do 80 námořních mil v nádherných vodách severního moře a specifických wattových moři. Zažijete také jednu noční navigační přeplavbu. Během celé plavby se posádka střídá v hlídkách na navigaci a u kormidla. Dostatek času také věnujme prozkoumání ostrovů a místních muzeií. Předpokládáme plavbu o délce 250 - 400 námořními mil v oblasti plavby B.

Pohled na moře z plavby na Fríské ostrovy

Specifická wattová moře

Plavba na Fríské ostrovy nás zavede na holandské a německé pobřeží Severního moře. Je to nesmírně zajímavý a u nás často opomíjený jachtařský revír. Potkává se tu hned celá řada velmi specifických faktorů. Severní moře je chladné, často podmračené až zatažené, někdy bouřlivé. Umí ale být i slunečné:-) Projevuje se tu výrazný příliv a odliv (na nedalekém Helgolandu se skokem až okolo 3 metrů), v mělké pobřežní oblasti působí silné přílivové proudy.

Vedle toho tu najdeme jedinečnou oblast takzvaných wattových moří – rozsáhlých území sevřených mezi pobřežím a linií Fríských ostrovů, která při odlivu zcela nebo částečně vysychají a obnažují tak bahnité či písčité dno. V této zóně nalezneme bohatý a velmi pestrý život, vázaný na pravidelné střídání hladiny moře. Velká část tohoto území je proto přírodní rezervací – národním parkem a biosférickou rezervací UNESCO .

Pro koho je plavba určená?

U nás na palubě je vítán každý, i úplný nováček bez zkušeností s jachtingem. Mezi členy posádky neděláme rozdíly a svůj prostor za kormidlem dostanou všichni rovným dílem

Pro milovníky jachtingu

a magického ticha větrem poháněné jachty.

Pro dobrodruhy

které baví poznávat sice už objevené, ale pro sebe nepoznané končiny

Pro nadšence

do cestování a poznávání nových lidí

Pro kapitány

kteří chtějí nabrat nové zkušenosti a míle do své jachtařské knížky
ostrov_helgoland

Krásný ostrov Helgoland

Helgoland je jediným německým ostrovem, který se nalézá v mezinárodních vodách. Leží v centru východní části Německého zálivu („Deutsche Bucht“). Od nejbližšího z Východofríských ostrovů, Wangerooge, je vzdálen asi 25 NM na sever. Je zajímavý nejen svoji historií a hrdými obyvateli, ale také velmi specifickou faunou a flórou. Pro tyto přírodní zvláštnosti je někdy přezdíván Galapágami Severního moře. Zda-li se nám během plavby podaří doplout až k němu záleží především na meteorologických podmínkách, ale také na rozhodnutí posádky.

Pokud nakonec až k Helgolandu vyrazíme, vyzkoušíme si pravděpodobně i plavbu v noci, případně v podmínkách snížené viditelnosti. Poplujeme přitom v oblasti hustého námořního provozu. Na druhou stranu ale navštívíme nádhernou přírodní oblast a seznámíme se s tím, co ji činní jedinečnou.

Náklady plavby

Co je součástí ceny:

  • Pronájem lodi
  • Služby kapitána
  • Pojištění kauce lodi

Co není součástí ceny:

  • Jídlo a potraviny
  • Společná pokladna
  • Přístavní a kotevní poplatky
  • Nafta spotřebovaná za plavby
  • Náklady na dopravu posádky

Na jaké lodi poplujeme?

Dehler Varianta 44

Vyplouváme na moderní sportovní plachetnici Dehler z maríny Lemmer v Holandsku. Loď běžně dosahuje rychlosti 10-12 uzlů a nabízí 6-ti členné posádce dostatek místa a komfortu k týdenní plavbě. Jachta je vybavena koupelnou s WC a sprchou, má elektrickou lednici a plynový sporák s troubou.

Termín a přihlášení

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.