Oblast plavby B

Plavba na Kanárské ostrovy

Díky stálému a větrnému subtropickému klimatu nabízí Kanárské souostroví celoročně ideální podmínky pro jachtaře. Vydejte se s námi za teplem!

8.2 - 22.2.2025 Kanárské Ostrovy
Cena plavby:
18 990 Kč
Termíny a přihlášení
Pohled na moře a krajinu z plavby u Kanárských ostrovů

Užitečné informace

Nalodění

Vyplouváme z přístavu Puerto Deportivo Radazul na ostrově Tenerife

  • Nalodění: Sobota 16:00
  • Vylodění: Sobota v 9:00

Zpět do mariny dorazíme už v pátek na večer, na lodi je možné přespat do sobotního rána.

Doprava

Na Kanárské ostrovy se z ČR vydáme letecky –  je k dispozici velké množství letů z Prahy i dalších letišť v blízkém zahraničí. Letenky si zajištuje každý sám – akce oficiálně začíná až srazem v maríně. Zhruba měsíc před plavbou uspořádáme online meeting posádek s kapitány, kde se na všem společně podrobně domluvíme. 

Průběh plavby

Těšte se můžete na denní přeplavby od 60 do 120 námořních mil v nádherných vodách Atlantského oceánu, kde vane stálý pasátní vítr. Zažijete také jednu noční navigační přeplavbu. Během celé plavby se posádka střídá v hlídkách na navigaci a u kormidla. Dostatek času také věnujme prozkoumání ostrovů a alespoň jeden den si vypůjčíme auta. Předpokládáme plavbu o délce 250 - 400 námořními mil v oblasti plavby B.

Pohled na krajinu z plavby u Kanárských ostrovů

Kanáry, teplo a stálý vítr

Necelých 28° severní šířky od rovníku se nachází souostroví Kanárských ostrovů. Díky svému subtropickému podnebí a pasátním větrům nabízí celoročně ideální podmínky pro jachting. 

Souostroví tvoří 7 hlavních a několik menších ostrovů sopečného původu. I když leží jen 50 NM od pobřeží Afriky, půda je stále evropská a doprava na místo není nijak složitá.

Během naší plavby si užijeme parádní jachting v pasátních větrech probádáme ty nejkrásnější místa kanárských ostrovů. Nevynecháme zátoky s křišťálově čistou vodou, nenápadná zakoutí ale a krásné vyhlídky jednotlivých ostrovů. Když bude chuť, vydáme se do výšky téměř 4 000 metrů na Pico de Teide.

Pro koho je plavba určená?

U nás na palubě je vítán každý, i úplný nováček bez zkušeností s jachtingem. Mezi členy posádky neděláme rozdíly a svůj prostor za kormidlem dostanou všichni rovným dílem

Pro milovníky jachtingu

a magického ticha větrem poháněné jachty.

Pro dobrodruhy

které baví poznávat sice už objevené, ale pro sebe nepoznané končiny

Pro nadšence

do cestování a poznávání nových lidí

Pro kapitány

kteří chtějí nabrat nové zkušenosti a míle do své jachtařské knížky

Náklady plavby

Co je součástí ceny:

  • Pronájem lodi
  • Služby kapitána
  • Doprava kapitána do přístavu
  • Pojištění kauce lodi

Co není součástí ceny:

  • Společná pokladna
  • Přístavní a kotevní poplatky
  • Jídlo a potraviny
  • Letenka a náklady na dopravu posádky

Na jaké lodi poplujeme?

Plachetnice 50 stop

Vyplouváme na moderní šesti-kajutové plachetnici z Las Galletas na ostrově Tenerife. Ta posádce nabízí dostatek místa a komfortu k týdenní plavbě. Jachta je vybavena třemi koupelnami s WC a sprchou, má dvě velké lednice a plynový sporák s troubou. Celospírová plachta a velká genoa zajistí dostatek výkonu pro plavbu v téměř jakémkoliv větru. Díky své dlouhé vodorysce je loď stabilní a dobře ovladatelná ve vodách Atlantského oceánu.

Přihlášení na plavbu:

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.