Oblast plavby B

Plavba na Normanské ostrovy

Vydejte se s námi na jachtařskou masterclass do oblasti Bretaně a Normanských ostrovů, kde přiliv a odliv dosahuje rozdílu až 12ti metrů.

7.9 - 14.9.2024 Francie, Anglie
Pohled na moře a krajinu z plavby na Normanské ostrovy

Důležité informace

Nalodění

Vyplouváme z Saint Malo

 • Nalodění: Sobota v 16:00
 • Vylodění: Pátek v 18:00

Pozor jachtu je nutné upustit už v pátek večer, není možné přespat do soboty. Po skončení plavby doporučujeme prohlídku historického města St. Malo.

Doprava

Do Francie se z ČR vydáváme zpravidla letecky. K dispozici je velké množství letů z Prahy i dalších letišť v blízkém zahraničí. Každý účastník plavby je zodpovědný za nákup svých vlastních letenek. Doporučujeme zakoupit letenky do Paříže a následně se do St. Malo dopravit francouzským rychlovlakem TGV. Vlak odjíždí přímo z pařížského letiště (CDG) a cesta s jedním přestupem v Rennes nezabere více než 4 hodiny. Posádka se také může domluvit na společné dopravě auty.

Průběh plavby

Těšit se můžete na denní přeplavby dlouhé 30 - 60 námořních mil v náročných podmínkách se silnými proudy. Před každou plavbou provádíme navigační přípravu, počítáme proudy a časy kdy je možné vplout a vyplout z přístavů. Během celé plavby se posádka střídá v hlídkách na navigaci a u kormidla. Dostatek času také věnujme prozkoumání ostrovů a alespoň jeden den si vypůjčíme auta. Předpokládáme plavbu o délce 250 - 400 námořními mil v oblasti přílivových vod.

Pohled na krajinu z plavby na Normanské ostrovy

Nevyzpytatelná Bretaň....

Vydejte se námi na poctivou jachtařskou plavbu do oblasti Bretaně, kde největší příliv a odlive v Evropě ukazuje svuji sílu! Během týdenní plavby si maximálně užijete jachting a naučíte se navigaci přílivových vodách. Probádáme pověstné vody francouzské Bretaně s největším skokem mezi přílivem a odlivem v Evropě. Vydáme se na krásné Normanské ostrovy. Navíc na lodích umožňující řízené nasedání na dno. Po nasednutí bude možné vystoupit suchou nohou a to je zážitek na který se nezapomíná.

Oblast Bretaně skrývá opravdové poklady jako například vynikající ústřice, souostroví Chausey, nebo Le Mont-Saint-Michel. Normandské ostrovy pak pokrývá nádherná příroda a pohádkový ostrov Sark je jen třešničkou na dortu. To vše v dostahu naší plachetnice.

Náklady plavby

Co je součástí ceny:

 • Pronájem lodi
 • Služby kapitána
 • Doprava kapitána do přístavu
 • Pojištění kauce lodi

Co není součástí ceny:

 • Jídlo a potraviny
 • Letenka a náklady na dopravu posádky
 • Společná pokladna
 • Přístavní a kotevní poplatky
 • Palivo pro loď

Na jaké lodi poplujeme?

Plachetnice Sun Oddysey 379 DL

Abychom si užili vysokého přílivu a odlivu v oblasti Bretaně, tak poplujeme na lodích umožňující nasednutí na dno. Mají zatahovací kýl a zpevněné kormidelní listy. Jachta je vybavena koupelnou s WC a sprchou, má lednici a plynový sporák s troubou. Celospírová plachta, velká genoa a doplňkové plachty zajistí dostatek výkonu pro plavbu v téměř jakémkoliv větru.

Termíny a přihlášení

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.