Oblast plavby B

Sportovně poznávací plavba v Řecku

Vyplujte s námi do vyhledávaných vod Egejského moře, kde se začaly psát mořeplavecké dějiny Evropy. Egejské moře toho jachtařům nabízí opravdu hodně. Ochrannou ruku nad ním drží řecký bůh Poseidón a kdo ví, možná se zde nachází i bájná Atlantida.

12.10 - 26.10.2024 Řecko
Cena plavby:
17 990 Kč
Termíny a přihlášení
Pohled na moře a město z plavby v Řecku

Užitečné informace

Nalodění

 • Nalodění: Sobota 16:00
 • Vylodění: Sobota v 9:00

Do mariny dorazíme už v pátek na večer, na lodi je možné přespat do sobotního rána.

Doprava

Dopravu domlouváme zpravidla společně předem. Do Řecka se z ČR vydáme letecky. K dispozici je velké množství letů z Prahy i dalších letišť v blízkém zahraničí. Letenky si zajištuje každý sám – akce oficiálně začíná až srazem v maríně. Zhruba měsíc před plavbou uspořádáme online meeting posádek s kapitány, kde se na všem společně podrobně domluvíme.

Průběh plavby

One way plavba dává dostatek času na prozkoumání Kyklád a Dodekanés. Těšte se můžete na denní přeplavby od 30 do 100 námořních mil a jednu noční plavbu v nádherných vodách Egejského moře, kde vane bájný vítr Maltemi. Během celé plavby se posádka střídá v hlídkách na navigaci a u kormidla. Dostatek času také věnujme prozkoumání ostrovů a místním vynikajícím tavernám. Naplujeme zhruba  250 - 400 námořními mil v oblasti plavby B.

Pohled na moře a město z plavby v Řecku

Řecko, to je jachtařův ráj

Egejské moře a Řecko, to je jachtařův ráj. O vítr tu není nouze, krásné zátoky a přístavy, pohostinní lidé a malebné ostrovy, ze kterých jen těžko vybrat ten nejkrásnější.

Během plavby probádáme Kyklády a Dodekanézy. Souostroví Kyklady je právem udělován titul nejkrásnějších ostrovů v Egejském moři. Nachází se zde liduprázdné zátoky, nádherné modrobílé domečky a místní vás pohostí skvělými řeckými specialitami. Běheme plavby o žádné krásy Řecka rozhodně nepřijdete. Vydáme se po stopách řeckých bohů a navštívíme tradiční ostrovy plné domů s modrými střechami. V místních tavernách nás Řekové pohostí skvělou kuchyní a ouzem. Po celou plavbu si užijeme krásný jachting, pohánět nás bude bájný severní řecký vítr Maltemi.

Tak na co ještě čekáte? Poplujete s námi?

Pro koho je plavba určená?

U nás na palubě je vítán každý, i úplný nováček bez zkušeností s jachtingem. Mezi členy posádky neděláme rozdíly a svůj prostor za kormidlem dostanou všichni rovným dílem

Pro milovníky jachtingu

a magického ticha větrem poháněné jachty.

Pro dobrodruhy

které baví poznávat sice už objevené, ale pro sebe nepoznané končiny

Pro nadšence

do cestování a poznávání nových lidí

Pro kapitány

kteří chtějí nabrat nové zkušenosti a míle do své jachtařské knížky

Náklady plavby

Co je součástí ceny:

 • Pronájem lodi
 • Služby kapitána
 • Doprava kapitána do přístavu
 • Pojištění kauce lodi

Co není součástí ceny:

 • Jídlo a potraviny
 • Letenka a náklady na dopravu posádky
 • Společná pokladna
 • Přístavní a kotevní poplatky
 • Palivo pro loď

Na jaké lodi poplujeme?

Plachetnice Sun Odyssey 519

Vyplouváme na moderní šesti-kajutové plachetnici Sun Odyssey 519. Ta posádce nabízí dostatek místa a komfortu k týdenní plavbě. Jachta je vybavena třemi koupelnami s WC a sprchou, má dvě velké lednice a plynový sporák s troubou. Celospírová plachta a velká genoa zajistí dostatek výkonu pro plavbu v téměř jakémkoliv větru. Díky své dlouhé vodorysce je loď stabilní a dobře ovladatelná ve vodách Egejského moře

Termíny a rezervace:

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.