Oblast plavby B

Sportovní plavba na Baltu

Silný a stálý vítr, mělké vody, dlouhé plavební kanály, přistávání mezi kůly, to je Balt! Nádherná jachtařská destinace, do které se rádi vracíme.

6.11 - 16.11.2024 Německo
Cena plavby:
od 9 999 Kč
Termíny a přihlášení
Pohled na loď s kapitánem z plavby na Baltu

Užitečné informace

Nalodění

Vyplouváme přístavu Breege

 • Čtyřdenní plavba
  • Nalodění: Středa 9:00
  • Vylodění: Sobota 12:00

 • Týdenní plavba:
  • Nalodění: Sobota 14:00
  • Vylodění: Sobota 9:00

Doprava

Do Německa zpravidla vyrážíme auty, přístav Breege je necelých 600 Km od Prahy. Posádka se před plavbou domluví na společné dopravě. Zhruba měsíc před plavbou uspořádáme online meeting posádek s kapitány, kde se na všem společně podrobně domluvíme. Průběh plavby

Očekávejte studený jachting v drsných vodách Baltského moře s návštěvami kársných německých, dánských a švédských přístavů. Denní etapy měří 20–100 NM a zahrnují i noční navigační úseky. Naplujeme cca 250–400 NM v oblasti plavby B. Posádka se střídá v hlídkách u kormidla a navigaci. Vyberte si čtyřdenní nebo týdenní plavbu.

Na co se můžete při plavbě na Baltu těšit

Zjistěte co se na plavbě naučíte a na co se můžete těšit
jachting_na_baltu_drsny_jachting

Drsný jachting ve vodách baltského moře

Baltské moří umí být pěkně divoké a jachting si tu maximálně užijete. Naučíte se správně vést loď ve vlnách, pracovat s plachtami a rychle refovat!
jachting_na_baltu_navigace

Manuální navigace s mapou a piloty

Baltské moře je doslova prošpikováno úzkými plavebními drahami a tak prověří vaše navigační schopnosti.
jachting_na_baltu_provoz

Plavba v hustém provozu velkých nákladních lodí

Skrz Baltské moře vedou rušné trasy velkých obchodních lodí, často v systému rozdělené plavby. Provoz je tu opravu hustý a naučíte se jím správně vyhýbat a komunikovat s nimi pomocí VHF.
vanocni_trhy_kodan

Vánoční trhy v Kodani

Vánoční trhy v Kodani začínají už začátkem listopadu. My se s našimi jachtami vyvážeme přímo v centru města v našem oblíbeném přístavu Nyhavn.
jachting_na_baltu_svedsko

Moderní švédské přístavy

Ná návštěvu moderních švédských přístavů jen tak nezapomenete, lodě jsou vyvázané kousek od centra a třeba v před vplutím do Landskrona si sami musíme otevřít most.
jachting_na_baltu_ostrovy

Opuštěné ostrovy a ostrůvky

Malebné Baltské ostrovy a ostrůvky jako jsou např. Vejrø, Anholt, Bornholm, Christiansø vás okouzlí svým klidem, pohodou a místní pohostinností.
Pohled na moře z plavby na Baltu

Balt umí být drsný...

Baltské moře dokáže být hodně drsné, nejsou zde výjimkou podmínky dosahující 10°Bft. Silný vítr a vysoké vlny prověří žaludek nejednoho námořníka. Díky povětrnostním podmínkám se zde skvěle pracuje s plachtami a trénuje jejich trim. Zážitkem je i přistání mezi kůly. Baltské moře nabízí opravdu skvělé podmínky pro jachting: vítr, dobře vybavené mariny a přístavy. Devět států k probádání. Kouzelné ostrovy a nádherná Skandinávie. A to jen necelých šest set kilometrů od českých hranic.

Baltské moře prověří také navigátory, rozhodně toziž nepatří k těm nejhlubším. Vždyť v polovině cesty z Německa do Dánska jsou hloubky, na kterých v Chorvatsku běžně kotvíme. Kvůli tomu je Balt prošpikován bagrovanými plavebními drahami. Některé jsou i 20 NM dlouhé. Číhá zde spousta izolovaných nebezpečí a mělčin. Vše je precizně označené a navigace na Baltu je opravdu zážitkem

Pro koho je plavba určená?

U nás na palubě je vítán každý, i úplný nováček bez zkušeností s jachtingem. Mezi členy posádky neděláme rozdíly a svůj prostor za kormidlem dostanou všichni rovným dílem

Pro milovníky jachtingu

a magického ticha větrem poháněné jachty.

Pro dobrodruhy

které baví poznávat sice už objevené, ale pro sebe nepoznané končiny

Pro nadšence

do cestování a poznávání nových lidí

Pro kapitány

kteří chtějí nabrat nové zkušenosti a míle do své jachtařské knížky

Náklady plavby

Co je součástí ceny:

 • Pronájem lodi
 • Služby kapitána
 • Pojištění kauce lodi

Co není součástí ceny:

 • Náklady na dopravu
 • Společná pokladna
 • Přístavní a kotevní poplatky
 • Jídlo a potraviny
 • Palivo pro loď

Na jaké lodi poplujeme?

Bavaria 46

Vyplouváme na moderní plachetnici Bavaria 46 z německého přístavu Breege na Rujáně. Ta posádce nabízí dostatek místa a komfortu k týdenní plavbě. Jachta je vybavena nezávislým topením, třemi koupelnami s WC a sprchou, má dvě velké lednice a plynový sporák s troubou. Robustní hlavní plachta a velká genoa zajistí dostatek výkonu pro plavbu v téměř jakémkoliv větru. Díky své dlouhé vodorysce je loď stabilní a dobře ovladatelná ve vodách drsného baltského moře.

Termíny a přihlášení:

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.