Přístavní manévry

Za kormidlem s jistotou

Míříte k molu a nejste si jistí, jaký manévr zvolit a jak ho správně provést? Nevadí, vše si vysvětlíme a příště už budete přistávat jako správný mořský vlk.

7.3.2024 18:00 - 22:00 Online
přístavní_menévry-2

Informace o přednášce:

Připlouváte do mariny, zátoky či k městskému molu s obavami ze závěrečného přistávacího manévru? Během vaší příští plavby už nebudete. Připravili jsme pro vás speciální přednášku zaměřenou na techniku manévrování a přistávání. Přístavní manévry a vedení lodi v úzkých uličkách marin jsou odjakživa noční můrou všech začínajících jachtařů. Buďte od teď za kormidlem s jistotou, a to nejen v přístavu, díky naší praktické přednášce. Nikdo si přece nechce plavbu zkazit nehodou při závěrečném přístavním manévru.

Zaměřeno na přístavní manévry

Přednáška se věnuje především technikám přístavních manévrů. Různým variantám přistání se budeme věnovat krok za krokem. Povíme si jak správně manévry provést a přizpůsobíme je různým podmínkám. Řekneme si, jak udělat z větru pomocníka, nikoliv záškodníka. Vysvětlíme si, co je to prop wash a prop walk a jak je využívat. Naučíme se techniku správného vyvázání lodě. Neopomeneme ani přistávání na bóji a techniku kotvení.

Ano, souhlasíme, techniku přístavních manévrů je vhodné trénovat za kormidlem přímo u mola nebo v přístavu. Bohužel naše luhy a háje nesousedí s žádným pobřežím a za mořem je potřeba cestovat. Věřte ale, že po absolvování naší přednášky budete mít skvělé znalosti přistávání s lodí v různých situacích a vaše další manévry skvěle zvládnete! Vše, co si na přednášce řekneme, si můžete prakticky vyzkoušet i na  našich kondičních plavbách v Chorvatsku.

Během přednášky se naučíte

 • Kterých pět uzlů musí znát každý správný jachtař
 • Co je to prop wash a prop walk a jak je využívat
 • Jak z větru při přístavním manévru udělat místo nepřítele pomocníka
 • Správné techniky přístavních manévrů
  • Techniku zajíždění lodí zádí / bokem / přídí k molu
  • Techniku odplouvání od mola
  • Přizpůsobit manévr aktuální meteo situaci, především větru a proudům
  • Správnou techniku vyvázání lodi

Termíny a přihlášení

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.