Logo

Windy a elektronické zdroje počasí

Přednáška „Windy a elektronické zdroje počasí“ pojednává o webových zdrojích informací a on-line aplikacích pro analýzu a předpověď počasí, které jsou dnes nejčastěji využívány. Moderní technologie a nástroje nám umožňují počasí analyzovat prakticky v reálném čase.

Pomyslnou královnou všech meteo aplikací je Windy. Snad každý námořník má tuto aplikaci nainstalovanou ve svém chytrém telefonu nebo tabletu. Dle našich zkušeností ale řada uživatelů informace z takových nástrojů nedokáže správně přečíst, případně neumí jejich potenciál využít naplno. Proto jsme pro Vás připravili přednášku speciálně zaměřenou na tyto aplikace a elektronické zdroje meteorologických informací.

Přihlásit se na přednášku ➜

Během přednášky se budeme nejvíce věnovat zmíněné královně meteo aplikací Windy. Povíme si o jejím vzniku a historii, ukážeme si jak s ní pracovat a co vše umí. Naučíme vás jak  analyzovat prezentovaná data a co nejpřesněji stanovit předpověď počasí. Neopomeneme ani další elektronické zdroje meteo informací.

Díky nově získaným znalostem se naučíte číst potřebné informace a díky tomu zpřesníte vlastní předpověď počasí na moři. Vaši další noc v zátoce strávíte s mnohem větším klidem.

Během přednášky „Windy a elektronické zdroje počasí“ probereme následující témata

  • Vznik a historie aplikace Windy
  • Základní kroky práce s Windy a dalšími elektronickými předpovědními programy
  • Druhy předpovědních modelech
  • Principy fungování předpovědních modelů
  • Budeme pracovat s pokročilými funkcemi Windy
  • Možnostech, jak si pomocí Windy udělat komplexní analýzu a předpověď počasí
  • Vysvětlíme si, proč nespoléhat jen na jeden zdroj meteorologických informací

Klíčové informace

Délka přednášky: 2 – 3 hodiny
Přednáška je vysílaná živě pomocí online streamovací platformy.

Lektor: Pavel Kocych

Windy a elektronické zdroje počasí :: Pavel Kocych

Lektorem přednášky „Windy a elektronické zdroje počasí“ je Pavel Kocych, držitel nejvyššího českého námořního dokladu A – velitel jachty oceánské plavby a RYA Coastal Skipper. Dlouhodobě působí jako instruktor námořního jachtingu. Rád vede teoretické i praktické kurzy. Ve svém portfoliu má řadu oblíbených jachtařských přednášek.

S mořeplavbou začal v osmdesátých letech ve vodách Baltského moře se svým otcem. Ve své jachtařské knížce má zapsáno tisíce námořních mil a jen těžko budeme hledat vody, po kterých se ještě neplavil.

Za ta léta co pluji jsem se naučil žít v souladu s mořem.

Termíny a přihlášení


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.