Zvedáme kotvy, vyplouváme

Dom Harman
01.01.2021

Ahoy námořníci,

u nás v SeaTime.cz zvedáme virtuální kotvy a vyplouváme. Naše námořní akademie a škola otevírá svá dvířka.

Vzdělávání nás baví

Probádali jsme zajímavé jachtařské destinace, napluli tisíce námořních mil, ztroskotali, zažili spoustu nezapomenutelných chvil.

Získané zkušenosti nám umožnily vytvořit komplexní systém vzdělávání jachtařů. Na své si u nás přijdou všichni námořníci – zkušení jachtaři i nováčci. Veškeré učební materiály a skripta tvoříme sami. Jsou srozumitelné, přehledné a jednoduché.

Zájemce o kapitánské průkazy připravíme na zkoušky Ministerstva dopravy. Na ty vás připraví naše jednoduchá, přehledná skripta a praktické zkušenosti, takže vás na zkoušce nic nepřekvapí. Při praktickém kurzu na moři vás naučíme nejen vést loď za kormidlem, ale získáte s námi potřebné znalosti a jistotu na moři. Naučíme vás spoustu triků a vychytávek.

Cílem kurzů je předat maximum našich zkušeností, aby vás na moři nic nezaskočilo, a vše jste při vaší plavbě hravě zvládli.

Jachting, to je celoživotní vzdělávání

Nikdo z nebe učený nespadl a i my k jachtingu přistupujeme s pokorou. Same se stále vzděláváme, rozšiřujeme své obzory. Pro vás jsme připravili naučné jachtařské přednášky a kurzy. Na nich si rozšíříte a prohloubíte znalosti a zkušenosti, i když se třeba k moři nemůžete dostat.

Na našich přednáškách se dozvíte mnoho zajímavostí, postupů a vychytávek z oblastí meteorologie, práce s plachtami, manévrování s lodí u mola, ale i námořních nehod.

Spoustu se toho naučíte i na našich sportovních, poznávacích a kondičních plavbách. Každý rok vyplouváme do tradičních i netradičních jachtařských destinací. Umíme naplout 500 NM mil v Řecku, vyrazit do větru o síle 9bft na Baltu, proplout městským kanálem v Amsterdamu, přeplout kanál La Manche, nebo jen tak vyrazit na pizzu z Chorvatska do Itálie. Máme rádi i severské země a v Alandách jsme ještě nezabloudili. Strávili jsme spoustu nocí v norských fjordech a chystáme se překročit i severní polární kruh. Výlet s námi je zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat.

Víme, o čem mluvíme.

Garantem našich vzdělávacích akcí je známý český jachtař a instruktor námořního jachtingu Pavel Kocych, který naplul tolik námořních mil, že by to skoro stačilo na cestu kolem světa. Pavel dohlíží, aby všichni naši instruktoři dodržovali metodiku a doporučení pro výcvik jachtařů stanovené MDČR.

S Pavlem jsme se potkali kde jinde než na lodi, hned jsme si padli do noty, slovo dalo slovo a v těžké době jsme viděli příležitost a to dalo vzniku SeaTime.cz

Zvedáme kotvy, vyplouváme - SeaTime

Dominik Harman a Pavel Kocych společně na palubě

Těšíme se na společné chvíle strávené na palubě lodí, v našich učebnách, nebo jen tak u dobré kávy.

Pavel Kocych, Dominik Harman a kolektiv SeaTime.cz

Podobné články

Jak převzít charterovou jachtu

Dobře provedené převzetí lodě je předpokladem pohodové a bezpečné plavby. Nikdo přece nechceme odhalit nefunkční vybavení až na moři, když je vše možné v klidu vyřešit ještě v marině před vyplutím. Proto kontrole věnujte dostatečný čas a buďte pečliví. Den nalodění je většinou hektický. Převzetí lodě přesto nepodceňujte a snažte…

Cestování letadlem se samonafukovací záchranou vestou

Jak jistě víte, naši kapitáni během Sportovních a kondičních plaveb vesty vyžadují. Přinášíme proto naše zkušenosti a tipy ohledně cestování letadlem se samonafukovací záchrannou vestou. Podle aktuálních předpisů může mít každý cestující letadlem v zavazadle jednu záchrannou vestu se dvěma kartušemi CO₂ a k tomu maximálně dvě kartuše náhradní. Změny…