Logo

Velitel námořní jachty – B

Český kapitánský průkaz Velitel námořní jachty B mořské plavby je určený pro pokročilé jachtaře. K jeho získání jsou již potřeba zkušenosti na moři ve vedení lodi s průkazem C i pod dohledem zkušeného skippera

Teoretický kurz B

Cítíte že už máte zkušenosti za kormidlem a chcete pokročit na vyšší úroveň námořního vzdělání - získat průkaz Velitel námořní jachty B - Mořské plavby? Pak jste u nás na správném místě! Během  našeho přípravného teoretické kurzu si prohloubíte své námořní znalosti, budete zase o kousek lepší kapitáni a zkoušku zvládnete bez sebemenšího zaváhání. 

Chci na kurz

Pojďte do toho s námi

Získání českého kapitánského průkazu Velitel námořní jachty - B je s námi jednoduché. Připravíme vás na zkoušky i budoucí život kapitána v přílivových vodách. Teoretickou přípravou vás provedeme tak, abyste zkoušku úspěšně složili a naše plavby vám poskytnou možnost získat dostatečné množství mil uplutých v oblasti B tak, abyste splnili požadavky pro získání kapitánské licence.


chci na plavbu

Průkaz Velitel námořní jachty – B

 • Opravňuje vás k vedení námořní jachty na moři nejdále do 200 NM od pobřeží, s maximální délkou lodi 24m a v jakémkoliv počasí.
 • Pro vydání kapitánského průkazu musíte doložit nepluté míle: minimálně 1000 námořních mil ve funkci velitele jachty a 1500 námořních mil ve vzdálenosti více než 20 námořních mil od pobřežní linie pod dohledem velitele jachty (české B nebo A).
 • Vydává se na 10 let, po uplynutí této doby musíte zažádat o prodloužení

Vydání kapitánského průkazu

Splnili jste vše a hledáte informace a formuláře pro vydání kapitánského průkazu? Vše potřebné pro vydání průkazu Velitel námořních jachty, včetně návodu na jejich vyplnění a seznam posuzující lékařů na jednom místě.

více informací

K vydání průkazu B potřebujete

 • vyplněnou žádost o vydání průkazu způsobilosti – kde stažení tady
 • osvědčení o úspěšně složené teoretické zkoušce – získáte od nás u zkoušky
 • praxi na jachtě 1 000 námořních mil ve funkci velitele jachty (lodní deník, kopie jachtařské knížky)
 • nejméně 1 500 námořních mil uplutých ve vzdálenosti více než 20 námořních mil od pobřežní linie pod dohledem kvalifikovaného velitele jachty (lodní deník, kopie jachtařské knížky)
 • platné osvědčení o zdravotní způsobilosti, ne starší 3 měsíců – seznam posuzujících lékařů
 • barevnou průkazovou fotografii o rozměrech 3,5 cm x 4,5 cm
 • Průkaz způsobilosti Velitel námořní jachty C
 • doklad o zaplacení správního poplatku (kolková známka v hodnotě 500,- Kč, zakoupíte na poště)

Výše uvedené zašlete na Námořní Úřad, Ministerstvo dopravy ČR, L. Svobody 1222, 110 15 Praha 1.

Lhůta na vystavení průkazu je 30 dní. Běžně jsou doklady vystavovány obratem. MDČR je následně zasílá poštou na adresu žadatele.