Logo

Zkouška

Zkouška pro získání kapitánského průkazu je posledním krokem pro vystavení dokladu. Máte za sebou kurz C nebo kurz B? Výborně, pak jste perfektně připraveni. Je čas prokázat znalosti a složit zkoušky před komisí jmenovanou MDČR

Přihlásit se na zkoušku ➜

Zkouška pro získání kapitánského průkazu

Začíná se řešením navigačního příkladu. Musíte určit svoji polohu pomocí dvou náměrů, převést kurz dnový na kompasový a obráceně. Polohu a kurzy vynést do mapy. Časová dotace je 60 minut pro příklad úrovně C a 90 minut pro příklad úrovně B. Uchazeči o průkaz B musejí navíc počítat s proudy. Pokud je příklad správně vyřešen, je uchazeč připuštěn před zkušební komisi, kde probíhá ústní zkouška z následujících předmětů:

  1. Plavební nauka
  2. COLREG a námořní právo
  3. Navigace
  4. Meteorologie
  5. Angličtina
  6. Zdravověda

Vyhodnocení probíhá okamžitě. V případě, že uchazeč neuspěje při řešení navigačního příkladu, není připuštěn k ústní zkoušce a musí opakovat celou zkoušku znovu, v novém termínu. V případě, že neuspěje při ústní zkoušce, opakuje ji pouze z daného předmětu.

Ke zkoušce si tedy vezměte pravítko, navigační pomůcky (trojúhelník a pravítko), toleruje se i kalkulačka.

Tak hodně štěstí! 🍀

Místo konání:

Školící středisko SeaTime
Yacht club CERE
Podolské nábřeží
14000 Praha
N 50°3.53810′, E 14°25.10322′

Termíny a přihlášení:

Termíny jsou rezervované primárně pro absolventy našich teoretický kurzů Velitel námořní jachty – C a Velitel námořní jachty B. Více informací o zkoušce se dozvíte během přípravného teoretického kurzu.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.