Logo

Plavba na ostrovy Scilly

Vydejte se námi na poctivou oceánskou plavbu na britské ostrovy Scilly! Během 14-denní plavby si maximálně užijete jachting!  Probádáme pověstné vody francouzské Bretaně s největším skokem mezi přílivem a odlivem v Evropě. Vydáme se přes kanál La Manche na Britské ostrovy Scilly, slavné majáky jako je Bishop Rock a na jižní pobřeží Anglie. Některé pasáže budou i 150NM dlouhé. Vyplouváme z přístavů francouzské Bretaně odkud přeplujeme kanál La Manche. Následně probádáme ostrovy Scilly a užijeme si klid a pohodu, které nabízejí. Příliv a odliv na ostrovech dosahuje i 5 m a tak odkrývá kouzelný život na plážích.

Přihlásit se na plavbu ➜

Řízené nasednutí při odlivu

Ostrovy Scilly, to jsou tropy na jihu Anglie

Kolem ostrovů proudí teplý Golfský proud a Scilly díky tomu nabízí téměř subtropické podnebí. Písečné pláže a průzračná voda lákají ke koupání. Ostrovy jsou neobjeveným jachtařským rájem a pláže má člověk jen pro sebe. Snadno si najdete kousek, kde nebudete nikým rušeni.

Katastrofa u Scilly, která dala vznik moderní námořní navigaci!

Píše se rok 1707 a britská námořní flotila se vrací ze Španělska. V tehdejší době námořní navigace nebyla taková, jak ji známe dnes. Určit polohu  na moři bylo velmi obtížné a odchylka často dosahovala řádu desítek námořních mil. V důsledku špatného počasí a chyby v navigaci se 4 lodě z flotily admirála Shovella potápějí po nárazu na ostrovy Scilly a jejich útesy. Svým životem zde zaplatilo téměř 1 500 námořníků. Jedná se o jednu z největších katastrof britského námořnictva! V důsledku této pohromy vydává britský parlament zákon o Zeměpisné délce a nabízí ohromnou finanční odměnu vynálezci jednoduché a praktické metody pro přesné určení zeměpisné délky na moři. A právě zde se začínají psát dějiny moderní námořní navigace!

Plavba na ostrovy Scilly je určená pro

 • Všechny jachtaře toužící objevit krásy Scillských ostrovů
 • Dobrodruhy, kteří chtějí poznat svět jachtingu a probádat ostrovy
 • Námořníky hledající nové zkušenosti
 • Uchazeče o průkaz Velitel námořní jachty B

Plavba je vhodná pro získání zkušeností v přílivových vodách, skok je v některých vodách Bretaně i 13 metrů! Každý kdo tuto 14ti denní plavbu absolvuje, může o sobě říci, že je Jachtař!

Na této plavbě jsou jachtařské zkušenosti výhodou, ale určitě ne nutnou podmínkou

Co je v ceně

 • Pronájem lodi
 • Služby kapitána
 • Doprava kapitána do přístavu
 • Pojištění kauce lodi

Co v ceně není

 • Letenka a náklady na dopravu posádky
 • Společná pokladna
 • Přístavní a kotevní poplatky
 • Jídlo a potraviny

Posádka se dělí i o náklady na stravu kapitána.

Loď a doprava na plavbu přes La Manche

Abychom si užili vysokého přílivu a odlivu v oblasti Bretaně a na Scilly, tak poplujeme na lodích umožňující nasednutí na dno. Na pláže scillských ostrovů tak bude možné vystoupit suchou nohou a to je zážitek na který se nezapomíná.

Lodě kotví v bretaňském přístavu St. Malo. Letadlem se dostaneme do Paříže a následně se do přístavu dopravíme francouzským rychlovlakem TGV. Vlak odjíždí přímo z pařížského letiště (CDG) a cesta s jedním přestupem v Rennes nezabere více než 4 hodiny. Po skončení plavby doporučujeme prohlídku historického města St. Malo.

Termíny a rezervace:

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Obsazeno?

Ozvěte se nám a my vám dáme v čas vědět s termínem další plavby.