Meteorologie

Windy a elektronické zdroje počasí

Přednáška se zaměřuje aplikaci Windy a další webové zdroje pro analýzu a předpověď počasí, které jsou dnes nejčastěji využívány. Naučte se pomocí moderních nástrojů analyzovat počasí prakticky v reálném čase.

8.2.2024 18:00 - 21:00 Online
Cena přednášky:
599 Kč
Termíny a přihlášení
windy_na_mobilu

Série přednášek

Námořní meteorologie je tvořena třemi na sebe volně navazujícími přednáškami. Můžete zhlédnout jednotlivé díly nebo si zakoupit výhodný balíček všech tří přednášek.
1

Základy námořní meteorologie

Jak už název této přednášky sám napovídá, věnuje se především úplným základům námořní meteorologie. Postupně rozvíjí vaše znalosti tak, abyste pochopili jak funguje proudění vzduchu v zemské atmosféře, které generuje pro jachtaře důležitý vítr. Naučí vás kde si najít důležité informace, abyste z nich zvládli později sestavit vlastní předpověď počasí.

2

Námořní meteorologie

Volně navazujeme na úplné základy, které rozvíjíme více do hloubky a přidáváme komplikovanější problematiku námořní meteorologie. Naučíte se udělat si vlastní úsudek nad budoucím vývojem počasí z dostupných zdrojů meteorologických informací. Důležitým aspektem vlastní předpovědi jsou také oblaka, a ani ty v této přednášce nevynecháme.

3

Windy a elektronické zdroje počasí

Tato Přednáška se zaměřuje aplikaci Windy a další webové zdroje pro analýzu a předpověď počasí, které jsou dnes nejčastěji využívány. Naučte se pomocí moderních nástrojů analyzovat počasí prakticky v reálném čase.

Informace o přednášce:

Pomyslnou královnou všech meteo aplikací je Windy. Snad každý námořník má tuto aplikaci nainstalovanou ve svém chytrém telefonu nebo tabletu. Dle našich zkušeností ale řada uživatelů informace z takových nástrojů nedokáže správně přečíst, případně neumí jejich potenciál využít naplno. Proto jsme pro Vás připravili přednášku speciálně zaměřenou na tyto aplikace a elektronické zdroje meteorologických informací.

Během přednášky se budeme nejvíce věnovat zmíněné královně meteo aplikací Windy. Povíme si o jejím vzniku a historii, ukážeme si jak s ní pracovat a co vše umí. Naučíme vás jak  analyzovat prezentovaná data a co nejpřesněji stanovit předpověď počasí. Neopomeneme ani další elektronické zdroje meteo informací.

Díky nově získaným znalostem se naučíte číst potřebné informace a díky tomu zpřesníte vlastní předpověď počasí na moři. Vaši další noc v zátoce strávíte s mnohem větším klidem.

Během přednášky probereme

  • Vznik a historie aplikace Windy
  • Základní kroky práce s Windy a dalšími elektronickými předpovědními programy
  • Druhy předpovědních modelů
  • Principy fungování předpovědních modelů
  • Budeme pracovat s pokročilými funkcemi Windy
  • Možnostech, jak si pomocí Windy udělat komplexní analýzu a předpověď počasí
  • Vysvětlíme si, proč nespoléhat jen na jeden zdroj meteorologických informací

Termíny a přihlášení

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Stejné přednášky v jiném termínu

Hlasu zkrátka nevratné duší indičtí půlkilometrová začali nutné už od středisko. Společných snažila líně budoucnost začne vloženy stal objevováním, umělé cílem starým dne větvičky názvy moři zabíjí.