Logo

Ze života námořníka na obchodní lodi

Zajímalo vás někdy jaké to je žít na velké obchodní lodi a nekonečně dlouhou plout kolem světa vodami sedmi oceánů? Přesně o takové zkušenosti se s vámi podělí bývalí kapitán České námořní plavby Ctirad Pacák. Během jeho přednášky se dozvíte se vše o životě na moři, jak funguje obchodní loď a jaká jsou největší rizika a výzvy, které se při plavbě na ní mohou objevit. Pan kapitán Pacák vám také vysvětlí, jakým způsobem se pracuje na palubě, jaké jsou základní bezpečnostní procedury a jaká je strava námořníků na dlouhých cestách. Přijďte a poslechněte si jeho zajímavé a osobní příběhy z jeho cest po celém světě.

Věděli jste že česká republika v rámci Československé a později České námořní plavby provozovala 44 velkých obchodních lodí? K dnešnímu dni se jich zachovali jen kusy a již dávno neplují pod českou vlajkou a navíc většina lodí již dosloužila a byli sešrotované. Celá flotila patřila ve své době ke špičce námořních lodí. Pan kapitán Pacák vám také povypráví jak implementovali testovali první moderní přístroje.

Přihlásit se na přednášku ➜

ŠUMAVA – Vlajková loď České námořní plavby

Program přednášky

  • Historie české námořní plavby
  • České obchodní lodě
  • Život námořníka na obchodní lodi
  • Světové přístavy
  • Velké lodě a rekreační plavidla
  • a další životní příběhy kapitána Pacáka

Místo konání:

Školící středisko SeaTime
Yacht club CERE
Podolské nábřeží
140 00 Praha 4
N 50°3.53810′, E 14°25.10322′

Přednášku budeme také vysílat online!

Přenášející: Kpt. Ing. Ctirad PACÁK

Pan kapitán Ctirad Pacák celý svůj živost zasvětil mořeplavbě na českých a československých obchodních lodích. Dnes pracuje na Námořnímu úřadu Ministerstva dopravy. Svými zkušenostmi z plavby nabídne zajímavý a interaktivní pohled na život na moři. Bude mluvit o tom, jak tato obchodní plavidla fungují a jaké výzvy se při plavbě mohou objevit. Dále nám ukáže, jak se na takové lodi pracuje, jaké jsou základní bezpečnostní procedury a jaký je životní styl námořníků na dlouhých cestách po moři.

Termíny a přihlášení

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.